BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

iconBIT XDS73D prieš Himedia HD900A

Šiandieną noriu pakalbėti apie du identiškus, bet skirtingų kompanijų ekonominės klasės 3D media centrus, kurie šiuo metu yra pasauliniai pardavimų ir populiarumo lyderiai.  Jie tokiais tapo tik dėl itin patrauklios kainos ir galimybės dirbti su 3D failais. Tokioms kompanijoms kaip eGREAT labai toli iki šių pasiekimų ir atrodo, kad eGREAT kompanijos produkcija bus pripažinta 2011 metų pačia prasčiausia Lietuvoje, bet apie tai parašysiu kituose savo blogo įrašuose.

O dabar rinkos lyderiai ir analogų neturintys grotuvai iconBIT XDS73D ir Himedia HD900A!

Šiandien šie grotuvai bus lyginami vienas su kitu. Po technines šių grotuvų charakteristikas nelandžiosiu, nes jos identiškos – abu grotuvai naudoja tą patį Realtek kompanijos procesorių. Todėl į grotuvus, kaip visada darau, žvelgsime iš praktinės pusės, o jums tik reikės nuspręsti, kokio įrenginio norite jūs.

Abiejų grotuvų pakuotės kalba pačios už save. Abu grotuvai pabrėžia savo galimybes dirbti su 3D vaizdo medžiaga, matomas Android logotipas. Jei jūs turite 3D televizorių, tuomet vienas iš šių grotuvų jums tikrai pravers. Bet kurio jums reikia? Pabadykime išsiaiškinti.

Pirmąjį grotuvą iconBIT XDS73D išpakuojame ir apžiūrime iš visų pusių. Grotuvo korpusas metalinis. Priekinis grotuvo skydelis iš plastmasės. Per vidurį turime didelį grotuvo įjungimo ir išjungimo klavišą. Nei grotuvo šonuose, nei priekyje nėra jokių jungčių ir lizdų.

Visos grotuvo jungtys išdėliotos grotuvo gale.

Pažvelkime į iconBIT XDS73D komplektaciją. Ji nėra gausi. Nerandame HDMI laido, bet turime instrukciją net su rusų kalba, AV laidus, elektros maitinimo bloką, baterijas ir nuotolinio valdymo pultą.

Laikas pasirodyti grotuvui Himedia HD900A. Jis daug plonesnis. Korpusas metalinis. Priekis iš plastmasės ir taip pat priekyje turi didelį įjungimo/išjungimo mygtuką. Grotuvo viršuje puikuojasi HIMEDIA užrašas ir lipdukas, skelbiantis, kad šis grotuvas turi bevielio ryšio modulį. Visi šitie užrašai ir lipdukai grotuvui suteikia gal kiek pigoką išvaizdą. O man tai nelabai patinka, nors aš nelinkęs ginčytis dėl skonio, tačiau iconBIT XDS73D išvaizda solidesnė, aišku, ir grotuvo kaina didesnė.

Ne visos Himedia HD900A grotuvo jungtys išdėliotos grotuvo gale. Šis grotuvas viename šone turi dvi USB 2.0 versijos jungtis, o kitame SD kortelių skaitytuvą bei eSATA jungtį, kurios pagalba galima ne tik prijungti HDD diską, bet ir „maitinti” jį elektra.

Norėčiau atkreipti dėmesį į tai, kad nenaudojama eSATA jungtis uždengiama „guminuku”.

Grotuvo gale rasime kitas jungtis, bet susiduriam su įdomiu kuriozu, o tiksliau apsileidimu iš gamintojo pusės. Visi jungčių užrašai, esantys grotuvo gale, neatitinka teisybės. Himedia tiesiog paėmė Himedia HD600A grotuvo korpusą ir jį pritaikė naujam grotuvui, visiškai neatkreipdama dėmesio į tai, kad gale esantys jungčių užrašai neatitinka tikrų jungčių.

O dabar galime pasižiūrėti, kokia šio grotuvo komplektacija. Ji gausesnė, nei gali pasiūlyti iconBIT XDS73D. Randame HDMI laidą, bet jis ne 1.4 versijos, o 1.3. Iš esmės šio laido gali ir nebūti, nes jei šį grotuvą naudosime 3D filmų peržiūrai, tai mums vis tiek reikės įsigyti naują 1.4 versijos HDMI laidą. Priešingu atveju tiks ir 1.3 HDMI. Pakuotėje taip pat yra eSATA laidas, instrukcija anglų kalba, elektros maitinimo blokas, nuotolinio valdymo pultas be baterijų ir WiFi antena.

O dabar laikas atlikti apibendrintą grotuvų palyginimą ir išskirti blogąsias ir gerąsias jų savybes.

Iš pirmo įspūdžio Himedia HD900A grotuvas geriau sukomplektuotas, o taip pat turi net integruotą WiFi modulį. Nors iconBIT XDS73D grotuvas atrodo žymiai solidžiau, bet ir jis turi šiokių tokių trukumų, susijusių su jungtimis, pavyzdžiui, eSATA jungtis negali maitinti elektros energija prijungto HDD disko, taip pat pasigendu SD kortelių skaitytuvo. Jį buvo galima įmontuoti grotuvo priekyje.

Himedia HD900A „pasišiukšlino” su Y/Pb/Pr jungtimis. Josi yra ausinių kištuko tipo, o laido komplektacijoje nėra. Tai pakankamai didelis nepatogumas.

Norėčiau atkreipti dėmesį į tai, kad iconBIT XDS73D grotuvas turi USB 3.0 HOST lizdą. Tai vienintelis grotuvas rinkoje galintis tai pasiūlyti. Savaime aišku, rasime ir kitų grotuvų su USB 3.0 lizdais, bet jie bus ne HOST lizdai, o SLAVE, o tai reiškia, kad išorinių įrenginių, tokių kaip HDD diskų ar flash usb atmintukų, prijungti nepavyks. Todėl, jei turite namuose 3.0 USB HDD diską ar atmintuką, gerai pagalvokite, gal verta vien tik dėl to įsigyti iconBIT XDS73D. Nes nei vienas kitas grotuvas šiuo metu esantis rinkoje jums nepasiūlys USB 3.0 HOST jungties.

Na ir pabaigai palyginkime šių grotuvų nuotolinio valdymo pultus. Pasakysiu atvirai, iconBIT valdymo pultas žymiai patogesnis ir turi geresnę išvaizdą. Ergonomika taip pat geresnė iconBIT pulto, bet nepamirškim ir to fakto, kad Himedia grotuvas pigesnis. Todėl ir galioja taisyklė: „kiek sumokam, tiek ir gaunam”.

Paskutinis žvilgsnis į grotuvus.

Kas laimėjo šią dvikovą ir koks grotuvas geresnis? Tikrai nežinau. Kiekvienas turi rinktis pagal savo poreikius. Nei vienas iš šių grotuvų nėra 100% idealus. Vienas neturi WiFi, kitas USB 3.0 ir t. t. Abu šie grotuvai puikia dirba su 3D vaizdo medžiaga, todėl, manau, nugalėtojai abu, o jūsų pasirinkimas priklauso tik nuo poreikių. Galų gale rinkitės grotuvą tą, kuris jums patrauklesnis.

Linksmų Jums Naujųjų metų!

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentarai (4)

Figorito2012-01-02 02:47

Na visiskai beverte apzvalga. Kas cia parasyta, viska galima rasti ju aprasimose. Labiausia juk domina programiniai sprendimai, vaizdo kokybe. As isigyjau Himedia HD900A , kadangi esu turejas Popcorn A-110, TViX M-6600 ir ciupinejas Woxter, tai gerai zinojau, ko is jo laukti. Himedia HD900A grotuvu likau patenkintas. Manau jo didziausias pliusas pries iconBIT XDS73D, tai kad Himedia HD900 visu modeliu ta pati firmware, nes visi gamintojai, be isimties, savo topiniu modeliu palaikymu rupinasi kruopsciau ir ilgiau.

hdmedia2012-01-02 10:14

Nemanau, kad jūs rasite tokios informacijos apie Himedia HD900A, nes jos net nėra oficialiame Himedia puslapyje. Kalbėti apie vaizdo kokybę, taip pat nėra prasmės, nes mano akys mato vienaip, o jūsų kitaip. Taip pat analizuoti programinius sprendimus šiuo metu beviltiška, nes visi grotuvai naudojantis Realtek procesorius turi identiškus programinius sprendimus, apie kuriuos tikrai galite surasti informacijos. Vienintelis ir didžiausias skirtumas, tai vienos ar kitos kompanijos logotipas grotuvo valdymo meniu. Na, o Himedia HD900A privalumas prieš iconBIT XDS73D tikrai nėra šio grotuvo firmware, nes ir vienas ir kitas grotuvas priklauso tik nuo Realtek SDK tobulumo. Jei Realtek publikuos klaidų taisymo paketą, tai abu gamintojai jį automatiškai integruos savo grotuvuose.

Figorito2012-01-02 12:08

Na SDK pridrozti prie grotuvo uzima nemazai laiko, HD900 gaus atnaujinima visi, vienu metu. O iconBIT pirmiausia XDS1003D modelis, o po poros men. tik XDS73D.

Figorito2012-01-20 14:21

Na turiu as jau Himedia HD900A ir iconBIT XDS103D grotuvus. Tai galiu prisideti prie sitos apzvalgos. Pasirodo iconBIT irgi abieju grotuvu firmvware ta pati, tik uzrasomas kitas pavadinimas. Firmware abu gamintojai isdirbineja skirtingom kryptim, jai ziureti filmus- himedia deciau pliusa. Jai papildomu paslaigu iconbit. Iconbit turi gera pilnaverti torrent klienta. Del distancinio pultelio, man atvirksciai, himedia pultelis zymiai grazesnis, funkcionalesnis ir patogesnis. Nenuvertinkit himedia pultelio, pultelis aip ir grotuvo dizainas grynai skonio reikalas. Manau abu grotuvai lygiaverciai. O ziurint i kainas ir dar turint omeny, kad himedia turi WI-FI, HIMEDIA 900 be konkurentu.

Rašyti komentarą

Privalai prisijungti, kad galėtum rašyti komentarą