BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

DVICO (TVIX) istorija Lietuvoje.

DVICO kompanijos istorija Lietuvoje prasidėjo kartu su HDMEDIA.LT istorija. Šios kompanijos grotuvai buvo pirmi media centrai, pasirodę Lietuvoje ir labai greitai užkariavę vartotojų širdis.

DVICO grotuvų TVIX dėka lietuviai susipažino su media centrų koncepsija. Tuo metu buvo galima rinktis MVIX arba DVICO kompanijų produktus. MVIX šiuo metu žinoma kaip Xtreamer grotuvų gamintoja, 2007 metais turėjusi media centrus su DVI jungtimi, o DVICO kompanija jau galėjo pasiūlyti media centrą TVIX HD M-4100 su HDMI jungtimi. Todėl būtent su DVICO kompanijos grotuvais mes Lietuvos rinkoje pristatėme sprendimą, pavadintą media centru. Šis grotuvas dar nemokėjo dirbti su MKV failais ir tik po gerų 3-4 mėnesių DVICO parašė aparatinės programinės įrangos versiją, kuri šį įrenginį „išmokė” draugauti su MKV. Tai buvo revoliucinis žingsnis, kuris media centrus atvedė į daugelio žmonių namus. DVICO kompanija tuo metu tiesiog klestėjo. Reikia pripažinti, kad jos dėka ant kojų atsistojo ir HDMEDIA.LT. Savaime aišku, nereikėjo ilgai laukti, kad atsirastų „labai kietų kompanijų”, žengiančių žingsni į žingsnį paskui madą, tokių kaip pvz. buvęs BMS. BMS vadybininkai pasinaudoję mūsų įdirbiu bandė pardavinėti išpopuliarintus DVICO kompanijos grotuvus, neskirtus Europos rinkai. Atsirado ir kitų rinkos žaidėjų, tokių kaip buvusi kompanija AARC Kompiuteriai, kurie neišmanydami ką parduoda, paliko savo pirkėjus likimo valioj be techninio aptarnavimo, garantinių įsipareigojimų ir t.t. ir bankrutavo.

Iš tiesų, visos DVICO kompanijos bėdos prasidėjo nuo DVICO HD M-6100 grotuvo. Jis buvo pagamintas su gamykliniu broku ir kompanija patyrė didžiulius nuostolius nemokamai keisdama šiuos įrenginius į patobulintos versijos V2 grotuvus.

Nors DVICO kompanijos grotuvai buvo labai kokybiški, bet patirti didžiuliai nuostoliai su 6100 modeliu kompanijai sudavė didelį smūgį ir ji nebegalėjo toliau vykdyti tam tikrų įsipareigojimų Sigma Design kompanijai. Dėl to greičiausiai ir buvo priimtas sprendimas gaminti media centrus su Realtek kompanijos procesoriais. Taigi, rinkoje atsirado tokie grotuvai, kaip N1, 6600N ir t.t, kurie vis tiek įklampino DVICO kompaniją į bėdas, o vėliau ji net du kartus buvo parduota vis kitiems savininkams. Nauji savininkai suprato, kad DVICO visiškai negauna jokios naudos dirbdama su Realtek – tiesiog niekas nepirko DVICO media centrų su Realtek kompanijos procesoriumi, nes rinkoje buvo labai daug alternatyvų, lenkiančių DVICO kompanijos gaminius.

Priimamas dar vienas sprendimas – vėl grįžti prie Sigma Design procesorių. Bet šis sprendimas buvo blogas, nes sukuriamas grotuvas Xroid A, kurio pagrindinė operacinė sistema Android. Išties tai buvo labai drąsus žingsnis, bet grotuvas gavosi nerealiai blogas, nes Sigma procesoriai šiuo metu tiesiog nesugeba tvarkingai dirbti su šia operacine sistema. Maža to, DVICO susidūrė su Android sistemos panaudojimo licencijavimo problemomis.

Ir viskas baigėsi… baigėsi netikėtai… ir baigėsi dabar…

Kompanija DVICO šiuo metu sustabdė savo veiklą. Viskas turi savo pradžią ir pabaigą. Jei DVICO kada ir atsigaus, ji jau niekada nebus ta kompanija, kuria buvo 2007 metais. Nors DVICO drąsiai galima laikyti media centrų motina, bet jos laikas baigėsi.

Mes tik geru žodžiu prisiminsime DVICO, o apie mirusius kitaip ir negalima.  O taip pat norėtume palinkėti kitiems Lietuvos verslininkams dažniau domėtis tuo, ką jie daro, ką parduoda ir atstovauja, nes, pavyzdžiui, kompanija Ogmina iki šiol pristato Xroid A1grotuvą kaip 2012 metų naujieną. O iš tiesų, šį prekė net negimusi liko be ateities ir be palaikymo.

Amžina atilsį tau, DVICO.

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Privalai prisijungti, kad galėtum rašyti komentarą