BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Dune HD Max ir Dune HD Smart! Media centrų revoliucija?

Dune HD Max ir Dune HD Smart prototipus matėme pirmieji. Pokalbio su HDI kompanija metu, kuris vyko kovo mėnesį CeBit2010 parodoje, laikantis aukščiausio lygio slaptumo buvo atnešti ir mums pristatyti naujieji prototipai. Šiuos jau paleistus masinei gamybai grotuvus gali pamatyti ir visas likęs pasaulis.

CeBit2010 parodoje šie prototipai nebuvo rodomi plačiai visuomenei, o ir greičiausiai mes neturėjome jų pamatyti. Gražiai supakuotus prototipus ankstyvą rytą į HDI stendą pristatė nepažįstami asmenys.

Greičiausiai jie buvo skirti tik tam, kad HDI galėtų susipažinti su ateities produkcija, kurią siūlėsi pagaminti viena iš Taivanio kompanijų (tik atsitiktinumo dėka tapome to liudininkais, nes kaip tik tuo metu sprendėme HDI produkcijos platinimo klausimus Lietuvoje). Savo džiaugsmu tyliai pasidalinę HDI atstovai paprašė visa tai laikyti paslaptyje.

Dabar galiu papasakoti kas tuo metu buvo kalbama apie naujus grotuvus ir kokios tendencijos vyravo tuo metu.

Visų pirma naujieji grotuvai turėjo pasirodyti šių metų birželio mėnesį, taip anuomet buvo deklaruojama mums. Bet kadangi HDI retai kada laikosi numastatytų terminų, kukliai leptelėjome, kad greičiausiai grotuvus pamatysime tik rudenį (patys atstovai nuoširdžiai tikino, jog rinkoje grotuvai tikrai pasirodys vasaros metu). Grotuvai, anot HDI turėjo pasirodyti su naujausiais Sigma procesoriais. Deja iki numatyto laiko Sigma Designs nepradėjo masinės naujos kartos Sigma procesorių gamybos, ji prasidės tik 2011 metų pirmame ketvirtyje. Gali būti, kad HDI laukė naujųjų Sigma procesorių, todėl grotuvai nepasirodė rinkoje birželio mėnesį, o sulaukus vasaros pabaigos buvo nuspręsta pristatyti naujus modelius su rinkoje esamais Sigma procesoriais.

Nors šiuo metu deklaruojama, kad Dune HD Max ir Dune HD Smart grotuvai - tai atskira grotuvų linija, bet CeBit2010 parodoje buvo aiškiai pasakyta, kad Dune HD Max modelis pakeis Dune HD Center, o Dune HD Smart grotuvų linija pakeis labai populiarų Rusijoje, bet visiškai netinkamą naudoti grotuvą čia - Dune HD Mini (šis grotuvas turėjo tam tikrų techninių problemų, kurios nebuvo išspręstos ir jų gamyba buvo nutraukta „gražiai” realizuojant pagamintą produkciją Rusijos rinkoje).

Na, o dabar paliesime vieną iš svarbesnių klausimų - kada Lietuvoje bus galima įsigyti šiuos naujus HDI kompanijos grotuvus. HDI deklaruoja, kad grotuvus bus galima įsigyti šių metų rugsėjo mėnesį, bet atsižvelgiant į mūsų patirtį dirbant su jais, galime numanyti, kad tik rugsėjo mėnesį prasidės šių grotuvų „normali” masinė gamyba. Visgi, Lietuvos rinkai nenorėtume atvežti pačios pirmosios partijos, nes puikiai prisimename istorijas su Dune HD Mini, Dune BD Prime 2.0 ir Dune BD Prime 3.0 (vienas grotuvas išvis buvo išimtas iš gamybos, o kitų dviejų pirmosios partijos turėjo brokuotus blu-ray grotuvus). Mūsų džiaugsmui, šie grotuvai nepasiekė Lietuvos pirkėjų (tai liečia tik tuos pirkėjus, kurie įsigijo grotuvus tiesiai iš HDMEDIA.LT). Todėl mes tikrai nepulsime pardavinėti naujos HDI produkcijos neįsitikinę, kad ji tikrai veikianti ir joje nėra kokių nors užslėptų techninių problemų.

Taigi bandau spėlioti, jog grotuvai geriausiu atveju Lietuvos rinkoje pasirodys lapkričio mėnėsį. Bet tikrai nereikėtų atmesti tikimybės, kad naujuosius grotuvus pasiulysime ir anksčiau (stebuklų pasitaiko). O gali būti ir taip, kad juos išvysime tik švenčiant Kalėdas…

Dabar pažvelkime, kokie gi bus naujieji grotuvai.

Dune HD Max, kaip ir sakiau, - tai grotuvas, pakeisiantis Dune HD Center. Nors HDI tai neigia, bet šiame naujame grotuve liko Dune HD Center konsepcija, t.y. HDD disko ir Blu-ray skaitytuvo realizavimas viename grotuve už pakankamai aukštą kainą. Tačiau nereikia pamiršti fakto, kad Dune HD Max modelis pasiūlys truputį daugiau, nei senasis Dune HD Center.

Visų pirma naujieji grotuvai bus gaminami Taivanio šalies fabrikuose. Kol kas nežinoma, kokiame fabrike bus atliekami darbai. Pavyzdžiui, dabar Dune BD Prime 3.0 grotuvai yra gaminami Panasonic fabrike Kinijoje.

HDI žada, kad naujieji grotuvai turės dviejų metų gamintojo garantiją. Šiuo metu HDI produktams suteikiame tik vienerių metų gamintojo garantiją.

Pati HDI kompanija apie naująjį modelį Dune HD Max kalba, kad jis yra Dune BD Prime 3.0 ir Dune HD Base 3.0 charakteristikų kombinacija, ne tik patobulinta, bet ir praplėsta.

Pirmieji Dune HD Max grotuvai bus aprūpinti naujausiais Sigma Designs SMP8642 procesoriais, turės Blu-ray diskų leistuvą (gamintojas kol kas nežinomas, bet manoma, kad tai bus Sony kompanijos Blu-ray leistuvai), kuris nuskaitys CDDA, DVD ir Blu-ray diskus. Grotuve taip pat bus integruotas HDD 3.5” SATA stalčius, jo pagalba bus galima įstatyti HDD diską neardant grotuvo, o taip pat galimybė pakeisti HDD diską grotuvo veikimo metu.

Dune HD Max grotuve rasime SD kortelių skaitytuvą ir 3 USB lizdus, tiesa, jie nebus 3.0 versijos, o laikysis senų tradicijų pasilikdami prie 2.0 versijos. Daugeliui gali pasirodyti pakankamai nemotyvuotas HDI kompanijos sprendimas pasilikti prie 2.0 USB versijos, bet pamirštama tai, kad Sigma Designs SMP8642 tiesiog neišnaudos USB 3.0 galimybių. Tiesiog nėra prasmės integruoti į grotuvą aukštesnės versijos USB lizdus, kurių negalėsime naudoti pagal paskirtį.

Peržvelgus visą informaciją, kurią jau pateikiau jums, turėtų atsirasti klausimų: koks Dune HD Max išskirtinumas prieš kitus grotuvus? Kam mokėti didesnę pinigų sumą, jei iš esmės įsigydami šiuo metu esantį Dune BD Prime 3.0 grotuvą su integruotu HDD disku turėsime vos ne tą patį grotuvą su tomis pačiomis funkcijomis?

Šie klausimai neduoda ramybės ne tik jums, bet ir man, nes iš tiesų aš ir pats nežinau konkretaus atsakymo. Na, pradėkime nuo to, kad Dune HD Max atrodo pakankamai solidžiai ir jo įsigijimą jau galima sieti su prestižu. Jei lyginsime grotuvo išvaizdą su kitais rinkoje esančiais media centrais, savaime aišku, šis grotuvas atrodys tikrai įspudingai (kaip ir senasis Dune HD Center).

Tam, kad Dune HD Max kaina pateisintų save, HDI kompanija priėmė dar vieną labai keistą ir įdomų žingsnį. (Toks sprendimas jau buvo bandomas realizuoti AzBOX hibridiniuose media centruose / SAT televizijos imtuvuose. Tokie hibridiniai grotuvai, deja, nepasiteisino ir labai greitai „užsilenkė” dėl prastos programinės įrangos). Dune HD Max turi du specialius lizdus, kuriuose bus galima integruoti papildomas išplėtimo plokštes. Vienu metu bus galima įntegruoti dvi DVB-T/T2, DVB-S/S2, arba DVB-C imtuvų plokštes. Kai kurios iš plokščių turės papildomus lizdus CAM kortelėms, kurių dėka galima žiūrėti mokamas televizijos programas. Šios išplėtimo plokštės dar neanonsuotos, bet HDI žada, kad greitai bus galima įsigyti ir jas.

Grotuvo kaina bus apie 1800 litų. Aišku, negaliu pažadėti 100 procentų, kad tokia kaina ir bus, nes jau iš patirties žinome, kad kai prasideda gamybos procesas, tai dažniausiai kainos pradeda didėti. Palauksim ir pasižiūrėsim, kaip viskas bus šį kartą.

Tie, kas domisi grotuvo technine informacija, siūlau aplankyti gamintojo internetinį puslapį ir su ja susipažinti: http://dune-hd.com/hd_players/current/135-dune-hd-max.html

Iš tiesų, asmeniškai mane HDI nuvylė. Ir asmeniškai aš nelabai suprantu, kam mokėti didesnę pinigų sumą už grotuvą, kurio techninės galimybės šiuo metu identiškos esantiems Dune grotuvams. Taip pat pirkinio įsigijimo nemotyvuoja ir galimybė ateityje praplėsti grotuvo funkcionalumą su papildomomis plokštėmis tam, kad mėgautis DVB-T/T2, DVB-S/S2 arba DVB-C televizijos teikiamais malonumais.

HDI matyt numatė tokią busimų pirkėjų reakciją, kurią pajutau ir aš, t. y. nesugebu suvokti, kodėl man būtina pirkti Dune HD Max, jei šiuo metu yra žymiai pigesnių sprendimų. Atsakas į mano ir kitų abejones: HDI kompanija paskelbė, kad visi Taivanio fabrikuose pagaminti media centrai turės galimybę už papildomą mokestį atsinaujinti, t.y. jei mes šiuo metu nusipirksime grotuvą Dune HD Max su Sigma Designs SMP8642 architektūros procesoriumi, tai ateityje galėsime jį atnaujinti su Sigma Designs SMP8646 architektūros procesoriumi pakeičiant visą grotuvo motininę plokštę. Tai reiškia, kad tada turėsime tikrą 1Gbit Ethernet jungtį ir greitesnį Blu-ray diskų bei paveikslų užkrovimą , nes Sigma Designs SMP8646 jau dirbs 800MHz greičiu. Šis sprendimas bus pigesnis, nei pirkti naują grotuvą. Į Dune HD Max dėžę ateityje visada galėsime įdėti naują motininę plokštę su pačiu naujausiu Sigma Designs procesoriumi. Toks HDI kompanijos pareiškimas džiugina, nes siūlomas niekada nesanstantis grotuvas, kurį už papildomas lėšas galima atnaujinti. Juk tai iš tikro kainuos žymiai pigiau nei įsigyti naują grotuvą. Bet šiuo metu asmeniškai aš nepirkčiau Dune HD Max ir palaukčiau, tų laikų, kai grotuvas jau bus tiekiamas su Sigma Designs SMP8646 procesoriumi, bet tai tik mano nuomonė, nes automatiškai naujasis Dune HD Max su Sigma Designs SMP8646 procesoriumi kainuos brangiau, nei Dune HD Max su Sigma Designs SMP8642. Nereikėtų pamiršti ir to fakto, kad naujieji grotuvai su Sigma Designs SMP8646 procesoriais rinkoje matyt pasirodys tik po gerų pusės metų, o gal ir dar vėliau.

Taigi mano nuomonę apie Dune HD Max jau sužinojote. Asmeniškai man šitas grotuvas didelių emocijų nekelia (bent jau kol pats nepačiupinėjau ir neištestavau jo darbo kokybės), tačiau nesu abejingas Dune HD Smart grotuvų serijai.

Man patinka ne tik šie grotuvai, bet ir pačių grotuvų konsepcija. Jie yra moduliniai. Iš esmės pirkadamas atskirus komponentus tu gali susidelioti tokį media centrą, kuris tau yra reikalingas. Tai unikali idėja ir ji dar nebuvo panaudota nei vieno iš media centrų gamintojų. Manau po šio HDI žingsnio daugelis kompanijų pradės kopijuoti šią idėją.

Dune HD Smart grotuvai bus gaminami Taivanio fabrike. Jiems bus suteikiama dviejų metų gamintojo garantija.

Kaip jau minėjau, tai modulinės sistemos grotuvai. Pagrindinį modulį, kuriame integruotas Sigma Designs SMP8642 procesorius, bus galima pasirinkti iš trijų variantų:

Dune HD Smart B1 - tai media centras su integruotu Blu-ray grotuvu.

Dune HD Smart H1 - tai media centras su HDD disko stalčiumi.

Dune HD Smart D1 - tai media centras su informaciniu displėjumi ir galimybe į vidų integruoti HDD diską.

Taigi, pasirinkti tikrai yra iš ko. Jei jums užteks pasirinkto pagrindinio modulio, tai jūs tiesiog turėsite mažą, jaukų ir pakankamai galingą media centą. O jei jums reikės dar papildomų galimybių, tai prie šių trijų grotuvo variantų galėsite prijungti papildomus išplėtimo modulius. Modulių šiuo metu taip pat yra trys. HDI ateityje planuoja išleisti dar daugiau papildomų modulių, bet kol kasapie juos informacijos nėra.

Taigi, papildomi moduliai:

Smart HE - vieno lizdo HDD disko modulis.

Smart BE - Blu-ray disko modulis.

Smart ME - modulis praplėtimo plokštėms: DVB-T/T2, DVB-S/S2 ir DVB-C.

Standartinė Dune HD Smart modulinė sistema sudaroma iš pagrindinio ir vieno ar dviejų papildomų modulių. Pagrindinis ir papildomi moduliai yra tokių pačių matmenų ir identiško dizaino. Todėl viskas labai lengvai suderinama.

Taigi, kaip jau sakiau, pagrindiniai moduliai bus su Sigma Designs SMP8642 procesoriais ir juos vėliau bus galima atnaujinti keičiant tik motinines grotuvų plokštes.

Reikėtų paminėti ir tai, kad Dune HD Smart papildomi moduliai puikiausiai tinka Dune HD Max grotuvui. Prie pagrindinių grotuvų galima prijungti neribotą kiekį (kol kas sakau kad neribotą, nes šiuo metu dar nėra tikslios informacijos) tų pačių arba skirtingų modulių.

Visi moduliai turi USB 2.0 versijos lizdus, taip pat USB slave (išskyrus Smart B1).

Numatomos kainos: pagrindiniai moduliai kainuos nuo 890 iki 1100 litų, o papildomi moduliai nuo 270 iki 550 litų.

Šios kainos tik orientacinės, nes, kaip jau minėjau, jos gali keistis grotuvų gamybos eigoje.

Techninė informacija apie Dune HD Smart serija:

http://dune-hd.com/hd_players/current/134-dune-hd-smart-b1.html
http://dune-hd.com/hd_players/current/132-dune-hd-smart-h1.html
http://dune-hd.com/hd_players/current/133-dune-hd-smart-d1.html
http://dune-hd.com/hd_players/current/138-dune-hd-smart-he-extension-module.html
http://dune-hd.com/hd_players/current/137-dune-hd-smart-be-extension-module.html
http://dune-hd.com/hd_players/current/139-dune-hd-smart-me-extension-module.html
http://dune-hd.com/accessories/141-fastening-brackets-2x.html
http://dune-hd.com/accessories/142-fastening-brackets-3x.html

Kaip jau supratote, Dune HD Smart grotuvų serija mane labiau žavi nei Dune HD Max. Susižavėjimas matyt atsirado tik todėl, kad HDI pateikė kažką naujo, t. y. ne naujas technologijas, kurių mes visi labai tikėjomės, o visiškai naują požiūrį į media centrą. Manau, ši modulinė sistema tikrai pasiteisins ir jei dar ligi šiol neturite jokio media centro, tai patarčiau labai rimtai pagalvoti apie Dune HD Smart grotuvus ir jų modulius. Laiko pagalvojimui tikrai užteks. Manau, kad linksmų Kalėdų tikrai sulauksime.

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentarai (6)

ColdTurkey2010-09-15 18:35

Ar Smart produktai tures distancinio valdymo pultelius? Sutikite, kad tai labai svarbus elementas ir keista, kad jam neskiriamas demesis.

hdmedia2010-09-16 08:29

Valdymo pultelius Smart grotuvai turės. Prototipiniai modeliai buvo valdomi senais Dune 3.0 grotuvų valdymo pultais. Iš principo didelių pakeitimų valdymo pultai neturės, nes pakankamai geri ir ekonomiški senieji.

Gintaras2010-09-16 10:52

Ar bus Dune HD Max-e IPTV

hdmedia2010-09-16 12:14

Taip. Visi Dune grotuvai turi IPTV.

Mantas2010-09-28 18:04

Sveiki,

ar galite parašyti (jei testavote/metėte) apie dislpėjų, kuris yra D1 modelyje. Ar jame bus galima naviguoti, t.y. pasirinkti norimas klausyti dainas/katalogus, neįjungiant TV (panašiai kaip Popcorn’e C-200)?

Saulius2012-04-01 17:00

Panašu, kad vidinių DVB-T plokščių „Dune“ taip ir neišleido, tenkinasi USB-iniu DTV Stick.
Manau, dvigubas tiuneris, o dar su galimybe įdėti kortelę, būtų šiems aparatams pravertęs.

Rašyti komentarą

Privalai prisijungti, kad galėtum rašyti komentarą